Навчання

Кафедра хірургії №2 розташована на базі хірургічного від­ді­лення № 1 ОКНП "Чернівецька лікарня швидкої медичної допомоги м. Чернівці" (вул. Фастівська, 2).

Спеціальності, з яких здійснюється підготовка фахівців :

            Кафедра хірургії №2 розташована на базі хірургічного від­ді­лення № 1 лікарні швидкої медичної допомоги м. Чернівці (вул. Фастівська, 2). Перше хірургічне відділення займає половину 7 та 8 поверхів лікарні швидкої медичної допомоги. Відділення розраховане на 55 ліжок, кількість яких поділена наполовину для чистої (8 поверх) та гнійно-септичної (7 поверх) хірургії.

            Обидва хірургічні відділення мають по три добових ургентних чергування на тиждень, тобто впродовж 6 діб надають невідкладну допомогу з хірургії. У цій же лікарні знаходяться травматологічне, урологічне, нейрохірургічне та гастроентерологічне відділення, які за необхідності використовуються в навчальних цілях.

Навчальні приміщення:

Кафедра використовує 8 навчальних кімнат площею 17,3 м2, 16,7 м2, 15,4 м2, 19,1 м2, 15,3 м2, 16,9 м2, 25,5 м2 , 19,1 м2 (загальна площа 145,3, м2).

Відповідноі до навчального плану і розкладу практичні заняття зі студентами 5 курсу проводяться на базі стаціонарного відділення лікарні швидкої медичної допомоги.

Заняття зі студентами 6 курсу в цьому навчальному році та з лікарями-інтернами проводяться лише на базі стаціонарного хірургічного відділення відповідно до навчального плану.

Оснащення, апаратура кафедри, оснащення і апаратура базової лікувальної установи, які використовує кафедра у навчальному процесі:

                 У навчальному процесі з наявної на кафедрі апаратури використовуються:

1.      Рідкокристалічні монітори (6 шт) та мультимедійний проектор (1 шт) для демонстрації ілюстративного матеріалу на практичних заняттях та лекціях студентам 5 – 6 курсів;

2.      Гальванічний апарат “ПОТОК–1” (3 шт.) використовується як у навчальних, так і демонстративних цілях, науковій роботі кафедри.

3.      Комп΄ютери IBM-сумісні – 5 шт.

4. Лазерні принтери - 5 шт.

Апаратура базової лікарні, яка використовується в навчальному процесі:

1.    Рентгенапарат “РУМП-20 з ЕОП”, розміщений в базовому хірургічному відділенні;

2. Апарат ультразвукової діагностики, ректороманоскоп, фіброгастродуоденоскоп, бронхоскоп, лапароскоп та оснащення операційно-перев’язочних блоків базової лікарні використовується з навчальною метою для студентів 5 – 6 курсів.

3.      Комплект моделей, імітуючих рани і травми.

4.      Модель молочної залози із змінними пухлиноподібними вузлами.

5.      Модель невідкладної допомоги при пневмотораксі.

6.      Модель руки з хірургічним швом.