Обласний центр термічних, нейротрофічних уражень та дермопластики
Обласний центр термічних, нейротрофічних уражень та дермопластики, який створено на базі ОКНП «Чернівецька лікарня швидкої медичної допомоги» та кафедри хірургії № 2 Буковинського державного медичного університету у серпні 2015 року (Наказ МОЗ України головного управління охорони здоров’я в Чернівецькій області та Буковинського державного медичного університету № 550/04-0 від 03.08.15 р).
Директор центру - доцент кафедри хірургії №2 БДМУ Козловська Ірина Михайлівна.
У Центрі отримують висококваліфіковану допомогу хворі з опіками, відмороженнями та електротравмами всіх ступенів важкості, площі та глибини ураження, нейротрофічними ураженнями та хронічними рановими дефектами, що тривало не загоюються. Центр здійснює свою діяльність на базі опікового відділення, хірургічного відділення №1 та інших структурних підрозділів ОКНП «Чернівецька лікарня швидкої медичної допомоги», які функціонально співпрацюють з Центром.
Завдання та функції обласного центру термічних, нейротрофічних
уражень та дермопластики
Надання висококваліфікованої спеціалізованої медичної допомоги хворим з хірургічними захворюваннями, яких направили фахівці інших лікувально-профілактичних закладів Чернівецької області, з дотриманням стандартів, протоколів та нормативів надання медичної допомоги, затверджених МОЗ України.
Впровадження в практику сучасних методів діагностики і лікування термічних, нейротрофічних уражень, дефектів м’яких тканин та хронічних ран.
Розробка і впровадження локальних протоколів лікування хворих з нейротрофічними, термічними ураженнями, опіками, відмороженнями та електротравмами.
Надання консультативної, організаційної й методичної допомоги міським і районним хірургічним кабінетам та відділенням.
Організація й проведення науково-практичних конференції, семінарів, майстер-класів з питань застосування і впровадження новітніх технологій пластично-естетичного загоєння ран, дермопластики, вакуум-терапії, спрямованих на впровадження результатів наукових досліджень у клінічну практику.
Проведення спільних з практичною охороною здоров’я переривчастих курсів, тренінгів і циклів тематичного удосконалення.
Розробка й впровадження локальних протоколів лікування хворих, що потребують вакуумної терапії, вологого загоєння ран, реконструктивних хірургічних втручань, остаточного загоєння ран будь-якої етіології та складності.
Обсяг оперативних втручань та діагностичних маніпуляцій,
які виконуються в Центрі
1. Вологе загоєння ран по Европейських протоколах European Wound Management Association (вакуумна та ультразвукова санація, лазерна вапоризація, волога камера, використання дермальних сіток та поверхневих сорбентів).
2. Органозберігаючі операції на кінцівках при глибоких опіках та відмороженнях, нейротрофічних ураженнях.
3. Корекція келоїдних рубців (колагенові пластини, переміщення по лініям натягу, компресійна депресія рубців).
4. Операції з переміщенням повношарових клаптів (технологія Філатова, на судинній ніжці, зустрічними клаптями).
5. Дермопластика розщепленими шкірними клаптями.
6. Гостра некректомія, вирощування грануляційної тканини.
7. Загоєння ран вторинним натягом до повної їх епітелізації.
У Центрі запроваджуються нові методики діагностики та сучасні технології лікування ранового процесу із застосуванням сучасних перев’язувальних матеріалів, лікарських засобів для лікування ран, залежно від стадії та етіопатогенетичних чинників ранового процесу. Зокрема, враховуючи досвід європейських клінік, профільних центрів й організацій, оптимізується використання вакуумної терапії та лазерної вапоризації ран. Також впроваджується у роботу центру метод PRP-терапії із використанням плазми, збагаченої тромбоцитами.
Перелік захворювань, які підлягають лікуванню в Центрі:
· дефекти м’яких тканин;
· нейротрофічні ураження;
· гострі та хронічні ішемії;
· лімфо-венозні патології;
· опіки;
· відмороження;
· електротравми;
· великі ранові дефекти;
· рани, що тривало не загоюються.